Jak pisać książki?

2 lipca 2022 0 Comments

Dlaczego warto napisać własną książkę?

Tworzenie jest pięknym procesem rozwoju człowieka. Lubimy poznawać dzieła i twórczość innych, co czasem nas motywuje, abyśmy sami próbowali coś stworzyć własnego. Pisanie książki, niezależnie czy to będzie Fantasy, Kryminał i tym podobnych, rozwija naszą kreatywność, wyobraźnie, czy słownictwo. Pisanie własnej książki może być bardzo relaksujące, ale niejednokrotnie mamy problem, jak stworzyć pierwsze sto stron? 

Przygotowanie to podstawa

Na początku, nim jeszcze weźmiemy się za pisanie warto, jest wypisać sobie na kartce lub zeszycie, wszystkie nasze pomysły na dzieło, które chcemy stworzyć. Wypisując wszystkie pomysły, będziemy mieli łatwiej w dokonaniu selekcji i porządku co chcemy zamieścić w naszej książce. Następnie warto przygotować sobie malutki skrót fabuły tego, co chcemy stworzyć. Taki skrót może zawierać też motywy, jakie chcemy wprowadzić to historii. 

Nie pisz na siłę 

Tworzenie na siłę w momencie, kiedy nie czujemy się na siłach aby tworzyć, jest dość dużym błędem. Książki piszę się dla przyjemności własnej z tworzenia, a nie z myślą, że trzeba to jak najszybciej wydać. Dzieło dobre to dzieło skończone i spójne, więc piszmy na spokojnie, przemyślając kolejne korki. Czasem dobrze jest zrobić sobie przerwę od pisania i zająć się innymi rzeczami, aby dać naszemu umysłowi odpocząć. 

Szukaj inspiracji

Nikt nie zabrania szukania inspiracji w różnych dziełach, tylko nie wolno kopiować danego dzieła. Inspiracja może nas natchnąć do stworzenia nowego wątku w naszej książce. Inspiracji możemy szukać w innych książkach, filmach, grach komputerowych, a nawet w naturze. Szukając inspiracji, musimy czasem dać się pochłonąć danej rzeczy. 

Cierpliwość przede wszystkim 

Nie możemy się zniechęcać, kiedy pierwsze nasze strony nie będę dobre. Aby nauczyć się pisać książki trzeba po prostu pisać je, nawet jeśli to nie jest pisarstwo wysokiego poziomu. Im więcej piszemy, tym więcej umiemy, tym lepiej rozumiemy swoje błędy. Piszmy zatem cierpliwe i spokojnie ucząc się na błędach.